Yhteystiedot

Haminanseudun Oloneuvokset ry
Hallitus 2017

Puheenjohtaja

Pentti  Hannula

0407499795

pentti.hannula@haminetti.net

Sihteeri

Alpo Pesu

0405117327

alpo.pesu@pp.inet.fi

Matkavastaava

Kari Turunen

0445582702

karih.turunen@gmail.com

Varasihteeri

Kalervo Saharinen

0405125097

kalervo.saharinen@saunalahti.fi

Opintosihteeri

Marja-Liisa Kettunen

0407350047

 

Varapuheenjohtaja

Janne Kääriäinen

0405105347

janne.kaar@pp1.inet.fi

Jäsen

Helena Koskela

0407006217

helena.koskela@haminetti.net

Jäsen

Marja-Leena Raasu

0405679479

marjaleena.raasu@gmail.com

Taloudenhoitaja

Sirpa Hämäläinen

0401388366

sirpa.hamalainen@hotmail.fi

 

 

 

 

Varajäsen

Reijo Hietala

0400494619

reijo.hietala@kymp.net

Varajäsen

Juha Ilmasti

0405018615

juha.ilmasti1@luukku.com

Varajäsen

Seppo Nurmi

0505402899

seppo.nurmi@welho.com

 

 

 

 

 

Työvaliokunta 2017

Pentti Hannula

0407499795

pentti.hannula@haminetti.ne

Alpo Pesu

0405117327

alpo.pesu@pp.inet.fi

Sirpa Hämäläinen

0401388366

sirpa.hamalainen@hotmail.fi

Kari Turunen

0445582702

karih.turunen@gmail.com

Kymen piirin kokousedustajat 2017

Janne Kääriäinen

0405105347

janne.kaar@pp1.inet.fi

varaedustaja Tapani Paakko

Pentti Hannula

0407499795

pentti.hannula@haminetti.net

varaedustaja Kalervo Saharinen

Jouni Kormu

0503095353

jouni.kormu@ravimakiyhdistys.fi

varaedustaja Marja-Leena Raasu

Jukka Hyvönen

0468414432

 

varaedustaja Raita Parkko

Kaarina Liljander

0400657115

kaarina.liljander@kump.net

varaedustaja Aimo Pekkanen

 

 

Tanssit 2017

 

 

 

Tanssien järjestelyn hoitaa

Pentti Hannula

0407499795

pentti.hannula@haminetti.net

Kuuluttajat

Pentti Hannula

0407499795

pentti.hannula@haminetti.net

vara

Mirja Uski

0400932807

uskimir@gmail.gom

 

 

Kerhojen vetäjät ja muut toimihenkilöt 2017

Tehtävä                   Nimi                        Puhelin                      Sähköposti

 

Keittiöryhmät

 

 

 

Pääemäntä

Marja-Liisa Kettunen

0407350047

 

Ryhmä 1

Marja-Liisa Kettunen

0407350047

 

 

Anneli Hanska

0408288096

 

 

Terttu Saari

0408333990

 

 

Marja-Leena Raasu

0405679479

marjaleena.raasu@gmail.com

 

 

 

 

Ryhmä 2

Sirkka Lommi

0505044408

 

 

Raita Parkko

0407788179

 

 

Vuokko Rantala

0405391371

vuokko.rantala@gmail.com

 

Kaija Välimäki

0451342611

 

 

 

 

 

Ryhmä 3

Lea Rosten

0505141733

lea.rosten@luukku.com

 

Vaula Rapeli

0405968048

 

 

Pirkko Kangas

0440769700

 

 

Maire Puhakka

0414520360

 

 

 

 

 

 

 

Arvat

 

 

 

Arpajaisvoittojen hoitaja

Marja-Liisa Kettunen

0407350047

 

Ryhmän vastaava

Marja-Liisa Kettunen

0407350047

 

Ryhmä 1

Helena Saharinen

0405493131

 

 

Leena Pekkanen

0405069859

leena.pekkanen@haminetti.net

 

 

 

 

Ryhmä 2

Marjukka Hannula

0405313795

 

 

Kaarina Uutela

0415472264

 

 

 

 

 

Ryhmä 3

Riitta Suomalainen

0407354717

riitta.suomalainen@hamina.fi

 

Marja-Liisa Pöntynen

 

 

 

 

 

0504005016              ml.pontynen@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Järjestyksen valvojat

 

 

 

Ryhmänvastaava

 Jouni Kormu

0503095353

jouni.kormu@ravimakiyhdistys.fi

Ryhmä 1

Pentti Hannula

0407499795

pentti.hannula@haminetti.net

 

Kalervo Saharinen

0405125097                                    

kalervo.saharinen@saunalahti.fi

 

Eeva Purovaara

0405760135

eeva.purovaara@gmail.gom

Ryhmä 2

Seppo Peltola

0407384203

seppo.peltola@wippies.fi

 

Marja-Leena Raasu

0405679479

marjaleena.raasu@gmail.com

 

Mirja Uski

0400932807

uskimir@gmail.com

 

 

 

 

Ryhmä 3

Raimo Holopainen

0503676680

raimo.holopainen@haminetti.net

 

Jouni Kormu

0503095353

jouni.kormu@ravimakiyhdistys.fi

 

Riitta Suomalainen

0407354717

riitta.suomalainen@hamina.fi

 

 

 

 

 

  

 

Lippuryhmä

 

 

 

Ryhmänvastaava

Mirja Uski

0400932807

uskimir@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Ryhmä 1

Olli Turunen

0405140308

 

 

Kaarina Liljander

0400657115

kaarina.liljander@kymp.net

 

 

 

 

Ryhmä 2

Liisi Mäkelä

0505984450

 

 

Vaula Myllymäki

0405001376

 

 

 

 

 

Ryhmä 3

Aarre Töyrylä

 

 

 

Irja Ilmasti

0400466454

cucu.ilmasti@luukku.com

 

 

Kerhot

 

 

 

Käsityö

Vuokko Rantala

0405391371

vuokko.rantala@gmail.com

 

 

 

 

Boccia

Marja-Liisa Kettunen

0407350047

 

Jumppa

Marja-Terttu Laine

0505499669

laine.mt@suomi24.fi

Jumppa

Raita Parkko

0407788179

 

Kuntosali

Jouko Kouki

0405536736

koukijouko@gmail.com

Senioritanssi

 

 

 

Opettaja

Lavis

Opettaja

Ritva Nevalainen

 

Ritva Nevalainen

0407770374

 

0407770374

ritva.nevalainen@hotmail.fi

 

ritva.nevalainen@hotmail.fi

ATK- Kerho

 

 

 

Vetäjä

Janne Kääriäinen

0405105347

janne.kaar@pp1.inet.fi

Yhteiskunnallinen kerho

 

 

 

Vetäjä

Pentti Hannula

0407499795pentti.hannula@haminetti.ne

Sauvakävely

 

 

 

Vetäjä

Heimo Hietala

0407154543

heimo.hietala@netti.fi

Kalastusjaosto

 

 

 

Vetäjä

Reijo Hietala

0400494619

reijo.hietala@kymp.net

 

Anja Satama

0400396070

 

 

Aarre Töyrylä

 

 

 

Juha Ilmasti

0405018615juha.ilmasti1@luukku.com

Opintosihteeri

 

 

 

 


 

Marja-Liisa Kettunen

0407350047

 

Vesijumppa

 

 

 

 

Kotisivut

Linnoitus
 

 

Ruissalo


 

Alpo Pesu
Reija Turunen
Janne Kääriäinen